20 червня 2018 р.
У ВІННИЦІ ЧИСТЯТЬ ПІВДЕННИЙ БУГ. ПОЧАЛИ З МІСЦЯ ВОДОЗАБОРУ

У Вінниці почали за допомогою земснаряда розчищати Південний Буг у місці забору води Облводоканалом.
Фахівці кажуть, що тут близько метра намулу. За годину вони відкачують 400 кубометрів пульпи — це вода разом із болотом. П’ята частина цієї рідини — намул, який осідає на березі. Решта — вода, яка після очищення повертається назад у річку.
Фреза працює на одному місці доти, доки на берег надходить брудна пульпа. Коли починає надходити чиста вода, обладнання переставляють. Загалом цим земснарядом планують очистити всю річку в межах міста. Проте фахівці зазначають, що це тривалий процес. Наразі розробляється проєктно-кошторисна документація для виконання цих робіт.
«Це дуже масштабний і складний проєкт, тому що потрібно провести дослідження дна. Ми будемо залучати до цього процесу нашу службу водолазів. Крім того, необхідно пройти оцінку впливу на навколишнє середовище. Також виникає багато питань щодо використання цього мулу — потрібно визначити майданчики для його складування», — розповів директор департаменту комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради Володимир Ніценко.
До розчищення Південного Бугу підійшли комплексно. Цей земснаряд працює в межах міста. Ще один, придбаний обласною державною адміністрацією, наразі очищає притоки.
Міський голова зазначив, що питання покращення якості питної води потребує кропіткої роботи та об’єднання зусиль усіх сторін.
Джерело: newsonline24.com.ua


